Průvod maškar vystřídali hasiči

Ostatky jsou vždy důvodem k veselí. Maškary chodí od chalupy k chalupě, všude se ozývá smích a zpěv.   

I v Křídlech vyrazil na obchůzku průvod rozjařených maškar. Brzy jim však úsměv z tváře zmizel. Nad střechu jednoho stavení se vyvalil hustý dým a za chvíli se už rozléhalo kvílení sirén.

 
 

 

Hasiči se na místo požáru dostavili opravdu rychle. Jako první dorazili novoměstští poloprofesionálové, cesta z Nového Města na Moravě do Křídel jim trvala pouhé čtyři minuty a čtrnáct sekund. V zápětí za nimi dojeli žďárští hasiči, pak přijelo druhé auto z Nového Města a následně se na místě neštěstí objevili i hasiči z Bobrové. A samozřejmě nechyběl ani místní sbor. Tolik hasičů pohromadě bylo v Křídlech naposledy viděno snad jen na hasičské slavnosti.

 

 

A co se vlastně stalo? „Chytl nepořádek okolo kamen, ale už je vše pod kontrolou“, řekl velitel zásahu, podporučík Svoboda. „Teď už jenom vyklízíme a odvětráváme prostor. Naštěstí jsme byli zavoláni včas, takže se to podchytilo hned zpočátku. Nikdo nebyl ohrožen a ani škoda zřejmě nebude nijak vysoká.“

 

 

 
 

 
 

 

Vše se nakonec v dobré obrátilo, ale nebýt rychlého zavolání a včasného příjezdu hasičů, mohla být škoda daleko větší. Oheň si nevybírá, vzplane, ať je pátek nebo svátek. Tentokrát vyvolal větší pozdvižení, než průvod maškar. 

 
 

 
 

 
 

 

Na práci hasičů se přiběhla podívat větší část obyvatel Křídel. Letošní ostatky byly opravdu výjimečné a všichni na ně určitě budou dlouho vzpomínat.