Štědrý den pod Čtyřmi palicemi

Štědrý den prožívá každý jinak. Většinou je ve znamení příprav na večer. Někdo chystá salát, zdobí stromek, obaluje kapra. Jiný se zase jde raději projít někam do přírody.    

A ven, konkrétně pod oblíbené místo horolezců – Čtyři palice – spěchala na Štědrý den dopoledne, stejně jako každý rok, parta nadšenců, ozdobit stromeček a uniknout alespoň na chvíli tomu vánočnímu bláznění a napětí. Někdo si dokonce neodpustí sváteční výstup na vrchol skály. I to k tradici Štědrého dne patří.

 

 
 

Zima letos byla pořádná, ale pochod od zaparkovaného auta ke skále každého rozehřál. Na zdobení stromečku se těšili nejen dospělí, ale hlavně děti. Místo baněk a zvonečků se na smrčku objevily jablka a oříšky, místo vánočních řetězů šňůry se sušeným ovocem. A nechyběly ani prskavky a svíčky. Vždyť co by to bylo za oslavu bez světla a tepla.

 
 

 
 

 
 

 

 
 

 

 

 
 

 

Navečer, když už bude ve stínu letitých smrků pod čtyřpaličatou skálou dávno klid, přijde si oslavit svůj Štědrý večer i lesní zvěř.  Dobroty, co tu lidé přes den zanechali, rozhodně nepřijdou nazmar. A za rok se tu všichni zase sejdou.