Děkujeme, Martino!

Tato slova zazněla ve středu ve Žďáru nad Sázavou hned několikrát. Martina Sáblíková spolu s trenérem Petrem Novákem zde byli odměněni starostou Žďáru nad Sázavou Jaromírem Brychtou, místostarostkou Dagmar Zvěřinovou a také hejtmanem kraje Vysočina Milošem Vystrčilem za jedinečnou reprezentaci města i kraje. 

Mistryně světa v rychlobruslení byla hodně unavená, kvůli časovému posunu se vzbudila už ve čtyři hodiny ráno.

 

Martina dovezla do Žďáru z japonského Nagana další zlatou medaili, což byl samozřejmě důvod k oslavě. Ona i trenér Petr Novák se sice ze zlata těšili, ale netajili své zklamání z nešťastného závodu na tři kilometry. „Oba jsme udělali chybu, jak Martina, tak já,“ přiznal sebekriticky trenér. „Nezvládli jsme to. Tak trochu jsme se smířili s tím, že to jde samo a zdálo se, že nemůže přijít žádná pohroma. Ale ona přišla. A nakonec bylo dobře, že to přišlo teď, na olympiádě by to bylo horší. Rychle jsme se z toho poučili, což Martina v neděli ukázala. Všechno špatné je nakonec k něčemu dobré.“

  

 
 

 

 

 

Martina se nakonec pochlubila zlatou medailí a starosta Žďáru Jaromír Brychta neodolal, aby novopečenou vítězku letmo nepolíbil. To se ale nelíbilo trenérovi, neboť rychlobruslařka má líbání přísně zakázáno. „Martina se líbat může, ale v sezóně má zakázány i polibky od babiček a od maminky. Celou dobu dře, pak ji někdo políbí, ona omarodí a je po závodě. Ve vrcholovém sportu se musí hlídat úplně všechno,“ uvedl vše na pravou míru Petr Novák.

 
 

 

 

Tentokrát se ale Martina polibkům a objímání neubránila. K předávání darů to rozhodně patří a obejmout mistryni světa, to by si nechal ujít jen málokdo.