Bystřičtí hasiči dostanou nové auto

Bystřičtí hasiči dostanou nové auto

Ministerstvo vnitra přidalo dva milióny korun na nákup nového auta pro Sbor dobrovolných hasičů Bystřice nad Pernštejnem. 

Stejnou částku uvolní ze svého rozpočtu i město. Zakoupené vozidlo bude ale o něco dražší. Zbývající finance uhradí Bystřice nad Pernštejnem až v příštím roce a opět z vlastní pokladny. Celková cena by měla dosáhnout téměř šesti miliónů.

 

Bystřičtí hasiči si nové vozidlo určitě zaslouží. To stávající slouží už dlouhých třicet osm let a stejně jako všechna starší auta, i ono má své vrtochy. Jeho nástupce by neměl mít žádné nadstandardní vybavení, snad kromě navijáku a to hlavně z toho důvodu, že zdejší ochránci před požárem nejsou profesionálové, ale pouze dobrovolníci. K zásahům se tudíž nedostanou tak často a nepotřebují drahé speciální vybavení. Podmínkou ovšem je auto minimálně šestimístné se základní výbavou.

 

„Auto je pro místní hasiče velice důležité, jsme přece jenom město s průmyslovými podniky a tak bychom měli být připraveni na potencionální zásahy. A jednou za čas je nutné stávající techniku vyměnit, což se právě chystáme udělat,“ obhajuje nákladný nákup nového vozidla starosta města Karel Pačiska.  A co se stane s dosluhujícím vozidlem? Podle místostarosty Josefa Vojty ve městě určitě nezůstane. Bude na něj udělán odhad a následně jej zřejmě prodají tam, kde pro něj bude ještě vhodné využití.

 

V současné době vypsali bystřičtí výběrové řízení, ve kterém oslovili několik firem. Obálky s nabídkami budou rozpečetěny 11. dubna za účasti jak představitelů města, tak i zástupců záchranného sboru ze Žďáru nad Sázavou.

 

Auto by mělo být dodáno do 15. září a slavnostně předáno na sv. Václava. Současně s ním bude posvěcen i staronový hasičský prapor.