Nad koupalištěm visí otazník

Výstavbu venkovního koupaliště ve Žďáru nad Sázavou provázela od počátku řada problémů. Někomu se nelíbil celý projekt, jiný měl připomínky ke zvolené lokalitě, další k vyčísleným nákladům. Čím více se výstavba odsouvá, tím více otazníků visí nad její realizací.

V současné době je situace taková, že město čeká na schválení dotace z Regionálního operačního programu Evropské unie. Ten by mohl uhradit až sedmdesát procent nákladů, jejichž celková výška dosahuje bez mála sto pěti miliónů korun.

 

To, jestli evropské peníze opravdu získají, může podle místostarostky Dagmar Zvěřinové ovlivnit rozhodování zastupitelstva. Pokud by jim byla dotace odepřena, je možné, že se realizace projektu přesune na neurčito. „Poslední slovo bude mít zastupitelstvo, ale všichni členové rady napříč politickým spektrem vnímají tuto investici jako zásadní s tím, že se bude muset vážit každý krok. Nemyslím si, že by to v tuto chvíli chtěl někdo zastavit, nicméně narůstající finance jsou něco, co nikdo nebere na lehkou váhu,“řekla Dagmar Zvěřinová.

 

Nárůst finančních nákladů jde podle místostarostky ruku v ruce se zvyšováním cen stavebních prací a materiálu. A jak vlastně bude koupaliště vypadat? Základem by měl být bazén se čtyřmi pětadvacetimetrovými drahami. Chybět nebude ani „divoká řeka“, tobogány, různé hrací prvky a samozřejmě zázemí. „Je to ve své podstatě velmi očesaná varianta a shodli jsme se na tom, že se to v etapách vůbec dělat nedá“, sdělila místostarostka.