Dopravní značení pro lyžaře

Protože v okolí nejsou lepší podmínky pro lyžování než u Nového Města, fandové tohoto sportu se snaží a stále vylepšují situaci „běžkařským turistům“. Tratě jsou upravovány dle povětrnostních podmínek a jejich délka se počítá v desítkách kilometrů. Velice příjemným zpestřením je orientační značení na těchto trasách. Má oranžový podklad, takže si jej nespletete s klasickými turistickými značkami.

Podle tohoto značení můžete vyrazit z Nového Města různými směry – tradičně Vlachovice, Sklené, Rokytno, Studnice atd. Nebo jeďte k Věcovu a pokud Vám to síly a možnosti dovolí, můžete dojet až do Jimramova a oklikou se vrátit zpět.

Rozmanitost tras je veliká a možností máte spoustu. Takže pokud budete chtít vyběhat tukové buňky nabrané během svátků, nic Vám nebrání vyrazit. Už se nemusíte vymlouvat ani na mlhu, věřte, že se neztratíte.

Zde uvádíme předpokládaný průběh úpravy tras:

Neděle 25.12.
Hotel SKI - Sykovec kemp - Rokytno - Studnice - BVV Zubří - Skalský Dvůr - Rovné - BVV Zubří - Pohledec - Maršovice - Nové Město ČD -Medin - Hotel SKI

Pondělí 26.12.
Hotel SKI - Sykovec kemp - Rokytno - Studnice - Kuklík - Odranec - Jimramov - Lísek - Skalský Dvůr - Rovné ČD - BVV Zubří - Pohledec - Maršovice - Nové Město ČD - Medin - Hotel SKI

Hlavním předpokladem je ale vstřícné počasí, takže pokud bude ve skutečnosti situace jiná, jistě to pochopíte.