Nová turistická ubytovna bude od příštího týdne v provozu

S týdenním zpožděním bude v Bystřici nad Pernštejnem otevřena nová turistická ubytovna. První zájemci o ubytování museli vzít zavděk internátem Zemědělské školy, k dalšímu zdržení by prý podle starosty Karla Pačisky dojít nemělo.

Ubytovna měla být otevřena od 1. 7. Dodavatelská firma ale nestihla všechny práce v termínu, takže se otevření posouvá o týden. Problémy byly i s čerpáním dotací, na poslední chvíli byla městu povolena další částka k vyčerpání ve výši tří miliónů korun. V současné době se dodělává terasa a provádějí se ještě drobné venkovní i vnitřní úpravy.

Přilehlá restaurace se zahrádkou by měla být v provozu už od 5. 7. Toto zařízení bude veřejně přístupné, občerstvit se sem mohou chodit jak ubytovaní turisté, tak obyvatelé Bystřice nad Pernštejnem.

Kapacita ubytovny je padesát jedna lůžek a třináct přistýlek. Ubytovat se můžete ve dvou čtyřlůžkových pokojích, dvanácti třílůžkových pokojích nebo v apartmánu. Apartmán se skládá ze tří dvoulůžkových pokojů, kuchyňského koutu, obývacího pokoje a sociálního zařízení. Všechny ostatní pokoje mají malou předsíňku a také vlastní sociální zařízení. Navíc je v ubytovně jeden pokoj pro tělesně postižené.

Všechny přístupy jsou bezbariérové. Pro ubytované je navíc dole společenská místnost, ve které se počítá i s vydáváním jídel. Ubytování je plánováno s plnou penzí. Jídelníček bude přizpůsoben chuti a požadavkům ubytovaných.

V recepci bude volně přístupný internet, kde si mohou turisté najít vše, co potřebují. Nebudou samozřejmě chybět ani letáky a propagační materiály Bystřice nad Pernštejnem a mikroregionu Bystřicko.

V době, kdy jsem mohla turistickou ubytovnu navštívit a podívat se, co bystřičtí pro turisty vlastně chystají, byly ještě úpravné práce v plném proudu. Ale i tak vypadaly pokoje velmi hezky a věřím, že budou ubytovaní spokojeni.

Slavnostní otevření ubytovny plánuje město zároveň s oslavami sedmdesáti pěti let vzniku fotbalového klubu. Pro občany i návštěvníky by tu měl být den otevřených dveří. Slavnost se chystá na sobotu, 29. 7.