Konec zákazů pálení ohňů na Vysočině

Na doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru zrušil hejtman kraje Vysočina, Miloš Vystrčil, zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě.

 

„Nařízení, kterým jsem před dvanácti dny (24. července 2006) zakázal spalování hořlavých látek na volném prostranství a rozdělávání ohňů ve volné přírodě jistě splnilo svůj účel, především ten preventivní. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli se díky vydatným srážkám a poklesu teplot riziko požárů ze sucha snížilo, není důvod i nadále prodlužovat opatření, která mají pro občany našeho kraje omezující charakter. I přesto spoluobčany vybízím k maximální opatrnosti při zacházení s otevřeným ohněm ve volné přírodě," řekl Miloš Vystrčil.

 

Zákaz pálení ohňů byl jistě na místě, protože dlouhotrvající parna a také sucho přispívalo k rozšíření požárů. Naštěstí žádná větší katastrofa Vysočinu nepostihla, lesy i ostatní porost nám zůstaly zachovány a my se můžeme nadále těšit zdejšími přírodními krásami.

Jenom nevím, jestli v současné době někdo zrušení zákazu využije. Na nějaké grilování nebo opékání párků nemáme v tomto počasí ani pomyšlení, nehledě na neustávající déšť, který jak známo ohni moc nepřeje. Myslím, že pan hejtman může být v tomto ohledu úplně klidný. Budeme maximálně opatrní.