Ve Žďáře nad Sázavou jsou dopravní problémy

Vzniklou situaci způsobila hlavně oprava mostu na jedné z nejrušnějších žďárských křižovatek. Nejde o jeho rekonstrukci, ale v podstatě o novou stavbu.

 

 

 

Problémy tu nemají pouze místní, ale hlavně návštěvníci Žďáru, kteří město neznají. Některé z objížděk jsou velice špatně značené a tak se sem tam stane, že někdo zabloudí. Někdy dokonce několikrát.

Pokud hledáte místo na parkování a byli jste zvyklí nechat auto před městským úřadem, rychle se s touto myšlenkou rozlučte. Na parkoviště se ani při nejlepší vůli nedostanete a nezbude vám, než si najít místo jiné.

Podle místostarostky, Dagmar Zvěřinové, byl problém i se semafory pro chodce. Ty byly vypnuty a dopravu ještě více komplikovaly. „To byla řízená doprava a neřízení chodci. Když se auto napotřetí dostalo k semaforu a blikla mu zelená, tak mu vlezli čtyři důchodci na přechod. A než ho přešli, tak měl zase červenou. Lidi neustále volali. Dnešním dnem by se to mělo zase změnit." Řekla místostarostka.

Město trvá na tom, aby most byl do zimy dokončen. Koncem listopadu by měl být průjezdný. Pokud se to nepodaří, bude město požadovat mostní provizorium. „Městu nezbývá, než trvat na této variantě. Přejezd na Stalingrad musí být zajištěn." V současné době se do této místní části Žďáru dostanete jen velice špatně. Snad se všechny úpravy do zimy podaří a dopravní kolaps, který teď město postihl zmizí.