Slavnosti jeřabin

Jako každoročně, tak i letos vás čeká žďárský kulturní festival Slavnosti jeřabin. Z jeho bohatého programu vybírám alespoň pár akcí, které můžete navštívit.  

Slavnostní zahájení se bude konat ve čtvrtek, 24. 8. na náměstí Republiky. Doprovázet ho bude Žďárský swingový orchestr a také Pohyblivý cirkus Karla Emanuela Prácheňského.

V sobotu, 26. 8., bude náměstí od 13. 30 patřit žďárským hasičům, kteří si zde připomenou 120. výročí založení sboru.
Pokud jste příznivci klasické hudby, zajděte si v tento den v 19 hodin do kostela Nanebevzetí P. Marie. Skladby G. F. Händela, F. Bendy a W. A. Mozarta zde uslyšíte v podání Letního komorního orchestru České hudební společnosti.

Sobota 2. 9. V areálu zámku Dr. Kinského vás čeká Diecézní pouť rodin a v 18 hodin Klášterní noc. Hrát a zpívat bude skupina Hradišťan, Musica Sarensis a další.

V neděli 3. 9. se můžete přijít podívat k zimnímu stadionu na Memoriál Jana Dřínka v požárním útoku a to v 18 hodin.

Klasickou tragickou komedii Romeo a Julie spojenou s pouličním divadlem si nenechte ujít v pondělí, 4. 9. v 19 hodin. Komedianti z Teátru Víti Marčíka vám ji předvedou na prostranství za Domem kultury.

Milovníci sportu si přijdou na své v sobotu 9. 9. , kdy se ve 12 hodin v parku u zimního stadionu bude konat 8. ročník tradičních skateboardových závodů.
Ve stejný den , ale ve 21 hodin bude před klubem Batyskaf vystupovat Žďárský swingový orchestr.

A úterý, 12. 9. přinese pro děti loutkovou pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký v podání pražského divadla AHA. Městské divadlo - 8,30 a 10 hodin.

Ve čtvrtek 14. 9. si můžete v 19 hodin přijít do Městského divadla poslechnout Speciální jeřabinový koncert žďárského rodáka Jakuba Pustiny a studentky Litevské akademie Jekateriny Tretjakovové.

Vynikající český herec Tomáš Töpfer, známý především jako Arazím z Četnických humoresek, bude o své umělecké práci vyprávět ve středu 20. 9. v 18 hodin v Městském divadle.

A slavnostní zakončení proběhne v neděli, 24. 9. v 19,30 v kostele Nanebevzetí P. Marie, kde členové orchestru Virtuosi di Praga přednesou skladby J. S. Bacha, A. Dvořáka, W. A Mozarta a G. Rossiniho.