Také jste sběrateli poštovních známek?

Jestliže ano, pak tu mám pozvánku právě pro vás.

 

 

 

 

 

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě má ve svých výstavních síních pro nadšené filatelisty připravenu výstavu s názvem „Autoři poštovních známek". Svou sbírku k tomuto účelu zapůjčil ing. Jiří Koukal ze Žďáru nad Sázavou.

A co na ní všechno můžete vidět? Jsou na ní zahrnuty dva tématické okruhy. Jednak jsou tu k vidění autoři českých známek a pak také české umění na československých známkách. Mimo jiné zde můžete zhlédnout známky z autorské dílny Adolfa Borna, Karla Svolinského, Cyrila Boudy, Karla Zemana, Jana Kavana a dalších.

Kromě toho, že se pokocháte pohledem na umění našich výtvarníků, tak zde také máte možnost zakoupení zvláštního čísla Zpravodaje Klubu filatelistů ve Žďáru nad Sázavou a obálky k výročí prvního vydání Karafiátových Broučků.

Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 9 do 16 hodin a bude trvat až do 4. listopadu, takže máte dost času na návštěvu. A i když jste nikdy známky nesbírali, jděte se tam podívat. Věřte, že čas strávený v novoměstském muzeu bude určitě patřit mezi chvíle příjemně prožité.