Kruhový objezd v Novém Městě přece jen bude

A opět se budeme zabývat dopravní situací, tentokrát v Novém Městě na Moravě. Stavba kruhového objezdu na jedné z nejfrekventovanějších a nejnebezpečnějších křižovatek města měla být započata už 1. srpna.

Podle slov místostarostky, Zdeňky Markové, bylo ze strany zhotovitele stavby město ubezpečováno, že bude kruhový objezd budován bez omezení provozu. Teď, před zahájením stavby, bylo rozhodnuto, že bude udělaná uzávěra směrem na Petrovice a Novou Ves. Uzávěra by měla být asi tři týdny na Petrovice, na Novou Ves ještě o něco déle.

Začít se stavbou by se mělo 25. září a doufejme, že tomu tak tentokrát opravdu bude. Doprava by měla být od tohoto dne svedena do jednoho pruhu a regulována semaforem. Vzhledem k tomu, že je zde hlavní tah Bystřice nad Pernštejnem - Žďár nad Sázavou, lze očekávat i případné zácpy v době největšího provozu.

Tím, že investor a dodavatel stavby nijak nespěchají, tak můžeme předpokládat, že se v letošním roce kruhového objezdu nedočkáme. Podle starosty města, Josefa Sokolíčka, by se na stavbě mělo dělat do 15. prosince. Je ovšem otázkou, jestli se stavební práce nebudou muset přerušit už dříve, protože počasí na Vysočině je nevypočitatelné. Pokračovat by se mělo v březnu, následujícího roku a jezdit po novém kruhovém objezdu by měli řidiči od července 2007.

Tato uzávěra bude jistě pro všechny řidiče velice nepříjemná. Snad bude firma, která byla vybrána stavbu realizovat, včas hotova, aby řidiči nezačali Nové Město objíždět širokým obloukem.