Turistickou ubytovnu už nebudete muset hledat

Před nedávnem byla v Bystřici nad Pernštejnem otevřena nová turistická ubytovna. To je samozřejmě pro všechny dobrá zpráva. Ale po nějaké době se zjistilo, že turistům dělá poměrně velké problémy ji najít. Což už tak dobrá zpráva není.

Turistická ubytovna je postavena na okraji města,hned vedle stadionu. Je pravdou, že ti, kdo Bystřici nad Pernštejnem neznají, se v ní jen těžko orientují. Tohoto problému si jsou vědomi i radní, a proto se rozhodli zjednat nápravu a umožnit návštěvníkům města lepší orientaci.

Na třech hlavních přístupových cestách budou umístěny ukazatelé, které by měly návštěvníky nasměrovat tam, kam by se chtěli dostat. „Chceme turisty také upozornit, že tu existuje areál sportu s halou, turistická ubytovna i koupaliště. Máme v plánu nainstalovat zhruba třicet šest tabulí, ukazatelů a poutačů, aby nalákaly návštěvníky do našeho města." Říká místostarosta Bystřice Josef Vojta.

O turistické ubytovně ví zatím poměrně málo turistů. Když městem náhodně večer projíždíte, ani vás nenapadne, že byste zde mohli bez problémů najít nocleh. A zvláště teď, mimo sezónu, kdy je nabídka vyšší než poptávka, vám můžou na ubytovně poskytnout volný pokoj kdykoliv.

Aby byla ubytovna co nejvíce využívána, rozjíždí se v Informačním centru nový rezervační systém. Turisté si budou moci ubytování domluvit dopředu přes internet. Mohou se rozhodnout, jaký pokoj jim bude vyhovovat, stanovit si termín příjezdu a odjezdu, popřípadě si přiobjednat i stravování. Do rezervačního systému IC se kromě turistické ubytovny zapojí i další ubytovatelé. Pracovníci IC by chtěli oslovit i ubytovací zařízení z celého mikroregionu, což poskytne turistům širší možnost výběru.

Kromě rezervace ubytování by vám mělo Informační centrum zajistit v blízké době například zamluvení sportovní haly, bowlingu nebo místa na koupališti. Tento projekt by měl přímo navazovat na snahu o rozmístění ukazatelů a ty mají být nainstalovány ještě v letošním roce.