Platební kartou už můžete platit i na radnici

Znáte ty situace, kdy dojdete na úřad, vyřídíte si co potřebujete a úřednice vás nakonec pošle zaplatit do pokladny poplatek. Vy otevřete peněženku a zjistíte, že v ní není absolutně nic, kromě platební karty a pár drobných. Chvíli koktáte omluvy a honem běžíte vyhledat nejbližší bankomat, abyste si zajistili na platbu hotovost.

Tak takovéto situace se už v Novém Městě na Moravě děsit nemusíte. Od minulého týdne jsou zde ve zkušebním provozu dva platební terminály přímo na pokladně městského úřadu. Pro některé občany, navyklé všechno hradit kartou, je to opravdu ze strany radnice vstřícný krok.

Terminály má město zatím v bezplatném pronájmu od Komerční banky. Je ale otázkou, jaký dopad na rozpočet města bude mít poplatek ze zaplacené částky, který musí každý nájemce terminálu bance odvádět. Teprve po jeho vyhodnocení se ukáže, jestli bylo jejich pořízení pro město dobrou investicí, či nikoli.

Jestliže se uhrazení poplatků platební kartou na městském úřadu osvědčí, budou radní uvažovat o pořízení dalších terminálů. Jeden z nich by měla být k dispozici městská policie, ten by nebyl stabilní, ale přenosný, aby ho bylo možno využít i v terénu. Další je plánován na odloučeném pracovišti na poliklinice a také se uvažuje o informačním centru.

Jestli se městu terminály vyplatí a přistoupí k pořízení dalších, ukáže až čas. Ale pro nás, poplatníky, je přispívání do městské a státní pokladny zas o něco pohodlnější.