Zlatá lyže nebude, ale...

Tak nám ta Zlatá lyže nějak nevyšla. Pro Nové Město je to opravdu škoda. Nenavštíví ho davy sportuchtivých návštěvníků, nenaplní se hotely a ubytovací zařízení, nebudou velkolepé oslavy.

Zima nám však teprve začíná a tak nezbývá, než věřit, že ten dlouho očekávaný sníh konečně přijde. (Možná ho napadne dokonce tolik, že nakonec budeme vzpomínat na dobu, kdy nepadal).

I když nejočekávanější závod nebude, nemusíme věšet hlavy, bude spousta dalších. V areálu SKI v Novém Městě na Moravě je na leden připraveno pět soutěží a další by měly být v únoru a březnu. Připomeňme alespoň chystaný Český a Evropský pohár v biatlonu, ke kterému se snad počasí zachová méně macešsky.

Ale nejen Nové Město je připraveno na zimu a radovánky s ní spojené. Ve Žďáru nad Sázavou je pro příznivce triatlonu nachystán závod na 17. února. Konat se bude ve SKI areálu Martina Koukala u Pilské nádrže. Tratě budou v délce 5, 15 a 8km a pokud máte zájem se zúčastnit, musíte se přihlásit do10. února 2007 na kontaktní adresu K3 SPORT - OC CONVENT, Horní 6, 591 01 Žďár nad Sázavou nebo K3 SPORT - Masarykova 305, 592 31 Nové Město na Moravě. Jestliže jste však jen pasivní diváci, pak vězte, že začátek závodu je plánován na jedenáctou hodinu.

Určitě se dočkáme ještě dalších zimních, sportovních dnů. Vždyť sníh pokaždé přiláká spoustu sportovců a to nejen těch profesionálních, ale i těch víkendových. Závody pak pořádá každé menší či větší město a ani vesnice nezůstávají pozadu. Takže hlavu vzhůru, vždyť zima teprve začíná.