Sjezdovka v Novém Městě ode dneška v provozu

Ačkoliv byla letošní zima na sníh prozatím víc než skoupá, přesto si návštěvníci sjezdovky na Harusově kopci budou konečně moci vyzkoušet své lyže a snowboardy.

Od 29. prosince je v provozu, jezdit se zde začalo něco málo po dvanácté hodině. Sníh je převážně technický, provozovatelé na jeho výrobu použili sněhová děla. Investice do nich vložená se letos ukázala jako prozíravá, protože ta troška sněhu, která zatím napadla, by jistě lyžováníchtivým nestačila.

Jiné roky už je na sjezdovce sezóna v plném proudu, takže teď se budou provozovatelé snažit, aby si ušlý zisk vynahradily. Sněhu zde je od 20 do 40cm a je pokryto celých pět set metrů dráhy. Svah slibují organizátoři denně upravovat.

Pokud vás zajímají provozní hodiny, tak ty jsou denně od deváté do jednadvacáté hodiny, o víkendu můžete dojet ještě o hodinu dříve.

Dnes bylo na sjezdovce opravdu živo, spousta dospělých i dětí se už nemohla dočkat. Ani mlha nikoho neodradila od prvních jízd. Snowboardy tentokrát vedly, lyže měly pouze menšinové zastoupení. I boby tu však byly k vidění. Každý si prostě vybral to, na co stačil.