Soutěž "Zlatý erb 2007" už začala

Letos již devátý ročník soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí odstartoval 3. ledna krajskými koly. Soutěž je celorepubliková a může se do ní přihlásit jakákoliv obec či město, které má vlastní internetové stránky. Záštitu nad ní převzal ministr vnitra a ministr informatiky Ivan Langer.

Vloni soutěžilo o titul celkem 484 webových stránek. Zastoupení z kraje Vysočiny nebylo zrovna zanedbatelné, reprezentovalo jej 31 měst a obcí. Havlíčkův Brod se dostal až do ústředního kola. Nakonec byl poražen Děčínem, Tišnovem a Bechyní. V obcích si nejlépe vedly Okříšky, které v krajském kole zvítězily a v celostátním se umístily na pěkném druhém místě za Tlumačovem. Za nimi skončil Jiřetín pod Bukovou.

Pro Vysočinu byl mnohem příznivější rok 2003, kdy se do ústředního kola dostalo Nové Město na Moravě, Třebíč, Jihlava a Havlíčkův Brod. Nakonec se o první místo podělila Jihlava s Mostem a o třetí Blansko, Nové Město na Moravě a Třebíč. Nové Město na Moravě bodovalo i v roce 2002, kdy skončilo jako druhé, hned za Prahou. Snad nejlépe však reprezentuje Vysočinu obec Okříšky, která se v roce 2004 umístila jako první a nezklamala ani loni.

Města i obce se do soutěže mohou hlásit prostřednictvím webových stránek „Zlatého erbu" (http://zlatyerb.obce.cz) až do pátku, 26. 1. 2007 do 16 hodin. A pokud byste chtěli poslat hlas svému oblíbenému městečku nebo vesnici, můžete tak učinit také na soutěžních stránkách a to až do března 2007.