X. národní krojový ples bude ve znamení Horácka

Jako každoročně,tak i letos se bude konat celonárodní krojový ples, tentokrát jubilejní, desátý.

 

 

 

Krojový ples se trochu vymyká z ostatních sezónních radovánek, protože je nejen věnovaný folklóru, ale také se jej účastní řada významných hostů. Záštitu nad ním tentokrát převzali místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová, hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil a generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Letos se na něj zatím přihlásily delegace z deseti zemí světa. Ráz plesu je pokaždé jiný, v minulých letech byl například valašský nebo chodský, tento rok je na řadě naše Horácko, příště bude pro změnu patřit Slezsku.

Ve Žďáru nad Sázavou se představí se třináct folklórních souborů, mezi nimi například Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna nebo Folklorní soubor Gaudeamus z Prahy. Uvidíte také vystoupení slováckých verbířů a valašských odzemkářů. Budete si moci pochutnat na krajových specialitách a obdivovat zručnost lidových řemeslníků.

Prostě takovýto reprezentativní a jedinečný ples byste si neměli nechat ujít. Vstupenky jsou v ceně 2OO Kč a jestliže se budete chtít zúčastnit, tak přijďte 3. února v 19.30 do Kulturního domu ve Žďáře nad Sázavou. Určitě nebudete litovat, čeká vás nevšední zážitek.