České dráhy mají na léto připravenou další soutěž

Jistě si někteří z vás vzpomínají na loňskou soutěž, kterou České dráhy připravily pod názvem „Vlakem za památkami UNESCO".

Protože byla tato jejich aktivita velice příznivě přijata veřejností, rozhodli se České dráhy spolu se sdružením České dědictví UNESCO a cestovní kanceláří Čedok v soutěži pokračovat. Letos nás tedy čeká „Vlakem za památkami UNESCO 2007".

Stejně jako v loňském roce bude soutěž spočívat v tom, že v době od 1. května do 31. října může každý po předložení platné označené jízdenky obdržet razítko v informačním centru nebo přímo na některé z památek UNESCO. Tato razítka se sbírají do hracích karet a pokud bude vaše karta obsahovat nejméně tři, můžete být zařazeni do slosování.

Letos máte navíc možnost získat žolíka, který nahradí jedno razítko ve vaší hrací kartě. Žolíky ale nezískáte v místech památek UNESCO, nýbrž pouze na veletrzích a to buď ve stánku Českých drah nebo ve stánku sdružení České dědictví UNESCO.

Cílem této soutěže je nejen nalákat naše i zahraniční turisty k návštěvě nejvýznamnějších památek, které Česká republika má, ale také je motivovat k využití ekologické dopravy. A k té cestování vlakem bezesporu patří.

K propagaci celé akce byla vydána brožura, v níž najdete všechny památky UNESCO nacházející se v České republice. Kromě brožury bude soutěž propagována Českými drahami přímo ve vlacích. Postupně by mělo vyjet dvanáct zbrusu nových lůžkových vozů a v každém z nich je vyobrazena jedna z významných staveb. V doprovodném textu se můžete dozvědět spoustu podrobností o všech památkách evidovaných v seznamu UNESCO.

Bližší informace o soutěži najdete na www.cd.cz/unesco.