69. ročník Zlaté lyže přece jen bude

Sice ne v celosvětovém měřítku, ale přesto s mezinárodní účastí, jak mi potvrdil ředitel Sportovního klubu Nové Město na Moravě, Petr Honzl.

Jaké připravujete akce?
"Samozřejmě to nejdůležitější nevyšlo, ale už jsme v sobotu a v neděli uspořádali Mistrovství České republiky žactva v běhu na lyžích.

V současné době připravujeme další soutěže. Je to především Mistrovství České republiky dorostu a zároveň Český pohár dospělých, který se pojede jako 69. ročník Zlaté lyže. Nechceme tyto závody přerušit. Bude to s mezinárodní účastí, nebude to ale světový pohár. I přes to by tento závod být poměrně velký, dorostenců má startovat dvě stě a přes sto dvacet dospělých."

Kdy to bude?
"Šedesátý devátý ročník Zlaté lyže plánujeme na 10. a 11. února."

A další chystané závody?
"Budou hned navazovat. 12. 2. začíná trénink a 13. až 15. 2. proběhnou závody Evropského poháru v biatlonu."

Takže sportovní fanoušci o nic nepřijdou?
"Určitě ne, pořád tu máme co dělat."

A na jaká slavná jména se můžeme těšit?
"Uvidíme, kdo se z českých reprezentantů zúčastní. Samozřejmě co se týká Evropského poháru v biatlonu, je přihlášeno v této chvíli sto devadesát osm závodníků. Zatím máme pouze číselnou přihlášku, až bude jmenovitá přihláška, budeme vědět více. Ale určitě se tam některé ze známých jmen objeví."

I když počasí pořadatelům zatím moc nepřálo, přece jen nechtějí své příznivce o tak významný závod, jakým Zlatá lyže bezpochyby je, ochudit. A přestože se tentokrát Světový pohár v Novém Městě na Moravě nekonal, věřme, že naši ani zahraniční fanoušci na zdejší lyžařský areál nezanevřou a přijedou se podívat na některý z dalších závodů. Vždyť lyžování k Novému Městu vždy patřilo a snad i patřit bude.