Chcete si ještě zalyžovat?

Pak přijeďte do Nového Města na Moravě na sjezdovku na kopci zvaném Harusák.

 

 

 

Sjezdovka je denně v provozu a to také díky technickému sněhu, kterého provozovatelé nafoukali okolo třiceti centimetrů. Tentokrát jim však pomohla i příroda, protože v úterý napadlo dalších deset centimetrů sněhu.

I v sobotu dopoledne vytrvale sněží, takže to vypadá, že sjezdovka bude v provozu i nadále. A jelikož jsou před námi jarní prázdniny, mohou si i děti denně užívat lyží a snowboardů. Na běžky to zatím ještě moc nevypadá, ale pokud bude vytrvale sněžit až do neděle, bude se možná i běžkařům blýskat na časy.

Celých pět set metrů sjezdovky je denně upravováno a umělé osvětlení zaručuje kvalitní lyžování i po setmění. Parkoviště pod sjezdovkou má kapacitu čtyři sta vozidel.

Tento víkend zatím, co se sněhové nadílky týče, vypadá velmi nadějně. Někteří by si už sice přáli jaro, ale příroda se zřejmě rozhodla, že dá sportovcům ještě šanci užít si lyžování. A jestliže pojedete na Vysočinu ze vzdálenějších měst, pak nezapomeňte, že i když u vás už není po zimě ani památky, tady sníh na silnicích ještě leží. Takže zimní pneumatiky rozhodně nebudou na škodu. Spíš naopak.