Zlatý erb byl udělen

Krajská kola Zlatého erbu, což je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, už máme pomalu za sebou.

Kraj Vysočina vyhlásil výsledky jako první. Za přítomnosti hejtmana kraje Miloše Vystrčila byly předány ceny vítězům.
A jak to všechno dopadlo?
Nejlepší webová stránka města:
V této kategorii mezi sebou soutěžilo celkem deset měst. Havlíčkův Brod, který vloni postoupil až do ústředního kola skončil letos na třetím místě. Před něj se dostaly Jaroměřice nad Rokytnou a jako první se tentokrát umístily Moravské Budějovice.

Nejlepší webová stránka obce:
Obcí se do soutěže zapojilo podstatně více. Vítězství nad dvaceti sedmi dalšími účastníky je opravdu zasloužené. Okříšky, které nás minulý rok tak skvěle reprezentovaly, si i tentokrát zachovaly prvenství. Na druhém místě skončil Dobronín a za ním se umístila Luka nad Jihlavou.

Nejlepší elektronická služba:
V této kategorii se mezi třinácti účastníky ukázalo jako nejúspěšnější Nové Město na Moravě. Cena za první místo připadla novoměstskému lyžařskému zpravodajství a hned za ním skončila regionální informační síť iNovoměstsko, což je informační portál obcí Novoměstska. Cenu za místo třetí si odnesla Nová Říše a její Katalog firem a služeb.
Na slavnostním ceremoniálu byla udělena i cena veřejnosti. Ta přisoudila prvenství za nejlepší internetové stránky obci Cikháj.
Soutěž ale tímto nekončí. Vítězové dále postoupí do celostátního kola. Na jeho výsledky si budeme muset počkat až do 2. dubna a slavnostní vyhlášení se bude konat v Hradci Králové. A pokud máte nějakého svého favorita, nezapomeňte mu poslat svůj hlas.