Co nového ve Žďáru?

Minulý týden bylo vydáno ve spolupráci žďárských filatelistů a České pošty příležitostné razítko Martiny Sáblíkové a města Žďáru.

 

 

Ten, kdo se dostavil 28. 3. na žďárskou poštu, si mohl dát otisknout toto razítko na pohlednici, obálku, korespondenční lístek nebo na kus papíru. Razítko se používalo pouze jeden den, takže bude jistě ozdobou filatelistických sbírek.


Město Žďár nad Sázavou na starých fotografiích
- tak to je název úplně nové publikace, která je vydána k výročí čtyř set let povýšení Žďáru na město.

Autorem publikace je historik Ivo Filka, bývalý dlouholetý pracovník žďárského muzea a autor několika dalších knih. Jeho nová knížka je plná fotografií, ke kterým je připojen podrobný popis a stručný komentář.

Na vzniku této publikace se podíleli i žďárští filatelisté, kteří zapůjčili fotografie ze svých sbírek. Na křest knihy se můžete přijít podívat 12. dubna v 16,30 do Čechova domu. Cena knihy na vernisáži bude 170Kč. Jestliže si ji zde nestihnete koupit, budete mít ještě další možnost ji sehnat v knihkupectvích, informačních centrech a muzeu. Ale to už bude o něco dražší.

V pátek 13. 4. se žďárské náměstí Republiky rozsvítí spoustou světýlek. Od 19 hodin zde bude totiž probíhat takzvané Probouzení broučků, které bude doprovázet bohatý kulturní program. Děti z Domu dětí a mládeže vyrobily speciální lampióny a lampiónový průvod bude také procházet městem.