Martina Sáblíková jak ji neznáte

I tak by se mohla jmenovat putovní výstava fotografií, jejichž autory jsou Jiří Hokův a Jan Zeman.

 

 

Čtyřicet snímků žďárské rychlobruslařky ze závodů, tréninků i soukromí bylo včera poprvé představeno fanouškům a obdivovatelům této sportovkyně. Některé z fotografií jsou dokonce v životní i nadživotní velikosti.

Martina se svým trenérem Petrem Novákem sice dojela o hodinu později, ale čas vyplnil Jiří Hokův, který se ujal role moderátora večera. Představil sebe, svého kolegu a jejich společnou práci a také přítomné hosty, mezi něž patřil například starosta Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta, místostarostka Dagmar Zvěřinová, hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, ředitel Armádního sportovního centra Dukla Praha plukovník Jaroslav Priščák a další. Nechyběli ani rodiče Martiny, kteří postávali skromně opodál.

Po příjezdu Martiny a Petra Nováka se doslova roztrhl pytel s gratulacemi, cenami a dary. Nakonec byl promítnut nový dokumentární film mapující úspěšnou sezónu žďárské rychlobruslařky s názvem 62 dnů ke hvězdám. Tady se organizátorům poněkud vloudila chybička, neboť první polovina filmu byla bez zvuku, takže diváci, kteří neuměli odezírat ze rtů, z dokumentu moc neměli. Nakonec Jiří Hokův dokázal ozvučit „němý" film a aby diváci o nic nepřišli, pustil jej ještě jednou.

Pokud jste fandové Martiny Sáblíkové, rozhodně si nenechte výstavu ujít. Najdete ji ve žďárské galerii Evropa a na tomto místě zůstane až do konce května.