Oslavy Dne dětí budou letos větší než obvykle

Mezinárodní den dětí se nám pomalu blíží a téměř každé město a nejedna vesnice už ví, čím své nejmladší občánky překvapí.

Nové Město na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem se letos rozhodly připravit mnohem velkorysejší oslavu, než obvykle. Obě města připravila program na celé tři dny, tedy pátek až neděli, 1. - 3. června.

A co děti vlastně čeká?
Tak nejprve Nové Město na Moravě:

V pátek Od dvou hodin bude na atletickém hřišti takzvaný „Sportovní den se sportovními osobnostmi" a ve stejnou dobu si můžou zkusit zahrát na Viléma Tella. Lukostřelba bude přichystaná na sportovišti u atletického hřiště.
Kdo však není sportovně zdatný, ten si může od druhé hodiny odpolední vyzkoušet třeba malbu temperou (u ZUŠ), kresbu pastelem (v parku u kostela sv. Kunhuty) nebo modelování z hlíny (u Horácké galerie).
A od pěti hodin se mohou děti vyřádit na diskotéce v kulturním domě.

Sobotní oslavy začnou ve 13.30před městským úřadem přehlídkou veterán vozů a jízdou zručnosti. Od druhé hodiny bude Vratislavovo náměstí patřit pouze dětem. Čeká je představení mažoretek, hry, hlavolamy, v nedalekém parku u kostela dokonce i lanové centrum, žongléři a jednokolka. A u rybníka Klečkovce pak ukázka hasičského zásahu.

I v neděli bude slavnost pokračovat na centrálním náměstí. Od desíti hodin je plánovaná soutěž „barevné dny". Místní sbor poloprofesionálních hasičů předvede malým zvědavcům své vybavení a hasičskou techniku. Kromě této předváděcí akce se malí i velcí mohou jít podívat na „Den otevřených dveří v hasičské zbrojnici."

A co připravila pro děti Bystřice nad Pernštejnem?
V pátek, 1. června budou soutěžit od 14 hodin v malbě na asfalt, místem konání se má stát parkoviště u kulturního domu. Sportovněji zaměření by se v tutéž dobu měli sejít v areálu sportu, kde na ně čeká lezení na horolezecké stěně, aerobik, florbal, fotbal, bazén a lanový park Siesta.

V neděli 3. června čeká děti od dvou hodin v areále Pod Horou Pohádkový les, ve kterém nebudou chybět víly, vodníci ani pohádkový dědeček.

A kromě těchto větších měst se bude slavit i v okolních obcích. Tak třeba v Rokytně vypukne v sobotu, 2. června, taktéž velkolepá oslava. Děti si budou moci zasoutěžit, zasportovat i zatancovat, celým odpolednem je bude provázet DJ Hamerský. Občerstvení pro děti bude jako každoročně zdarma, rodiče si pivo a opečené kýty budou muset zaplatit.

Takže všechno už je připravené a nachystané a teď už to záleží pouze na počasí. Snad nezklame pořadatele ani děti.