Pár pozvánek na červenec

Prázdniny jsou tu a s nimi také touha někam vyrazit a pobavit se. Takže tady je pár tipů na výlety v měsíci červenci:

Hned ve čtvrtek, 5. července, se můžete podívat do Vítochova na slavnou „Cyrilometodějskou pouť“. Kdo by chtěl absolvovat pěší pochod z Bystřice k vítochovskému kostelu sv. Michaela, může se přidat k ostatním poutníkům. Sraz je u výjezdu z autobusového nádraží v 7,40 nebo u kapličky sv. Anny na Sídlišti II v 7,50. Zajištěna je i doprava autobusová. 

Této tradiční pouti se každoročně účastní davy místních i přespolních, a stejně jako vloni budou v prodeji pamětní mince s vyraženou historickou pečetí obce.

 

5. července budou probíhat nejen již avizované Slavnosti Pernštejnského panství, ale také Sochařské a slévárenské sympozium v Železárnách Štěpánov. Návštěvníci budou osobně přítomni odlévání soch Zdeňka Macháčka, Zdeňka Makovského, Miroslavy Špačkové, Leoše Bočka a dalších. Součástí Socholití 2007 bude i slévání barevných kovů a slitin a ukázky práce uměleckých kovářů.

Kdo by neznal slavného Frantu Kocourka, siláka a recesistu. A právě k oslavě tohoto pána se 7.července v restauraci Na Hrdé Vsi v 17:17 a poté i v KD Vír  bude konat kulturní akce s názvem „Vzpomínka na Frantu Kocourka“. Zavzpomínají jeho kamarádi a přátelé. A jak připomínají organizátoři akce "konec je v nedohlednu a občerstvení plně zajištěné".

 

I milovníci filmového plátna si přijdou na své (tedy pokud jim to počasí dovolí). Letní kino v Dolní Rožínce sice již začalo, ale pár filmů ještě stihnete. Promítá se v zámeckém parku denně od 21 hodin a 30 minut, vstupné činí 70Kč.

4.7. Prázdniny Mr. Beana

 
        5.7. Velkej biják
 
        6.7. Hudbu napsal, slova složil
 
        7.7. Pusinky  
        8.7. Piráti z Karibiku - na konci světa         


No a pokud to opravdu nestihnete, nezoufejte. Od 17. do 23. července se letní kino stěhuje na sportovní stadion do Bystřice nad Pernštejnem, kde bude promítáno každý den také od 21 hod. 30minut a to za každého počasí. Diváci se v případě deště mohou schovat pod krytou tribunu.


12. 7.

 Bestiář

13. 7.

 Vratné láhve

14. 7.

Piráti z Karibiku 3

15. 7.

Spiderman 3

16. 7.

 Roming

17. 7.

Mr. Bean 2

18. 7.

Krvavý diamant

 19.7.                   Smrtonosná past 4


 20.7.                   Obsluhoval jsem anglického krále


 21. 7.                   Shrek 3


 22.7.                    300-Bitva u Termopyl

    


21. července si rozhodně nenechte ujít „Bitvu o hrad Zubštejn“. Samotná bitva začne ve 14 hodin. Proti sobě nastoupí několik historických souborů, jejichž členové předvedou krutý boj mezi útočníky a obránci hradu. Součástí jsou i různé atrakce pro děti a organizátoři nezapomněli ani na občerstvení.