Houbaření může být životu nebezpečné

Sběr hub je u nás vlastně takovým malým národním sportem. Neexistuje snad rodina, ze které by alespoň jeden její člen nevyrazil občas do lesa na hříbky.

 

A i když houbaření vypadá zcela neškodně, může se stát i životu nebezpečné. A nejde jenom o houby jedovaté. Už i malé dítě učíme, že sbírat se mohou pouze ty houby, které opravdu bezpečně poznáme. Ale v lese čekají i jiná překvapení.

 

 

  Tak například včera našel náruživý houbař místo pěkného hříbku v jehličí nevybuchlý granát z druhé světové války. Místem nálezu je lokalita velice často navštěvovaná jak milovníky hub, tak i turisty, Mezi penzionem „U Martina“ a rybníkem Medlovem.

 

„Šťastný“ nálezce byl naštěstí natolik duchapřítomný, že nelenil a na místo nálezu zavolal policii. Podle velitele státní policie v Novém Městě na Moravě Libora Černého byl okamžitě přivolán pyrotechnik, který nevybuchlou munici zajistil a odvezl.

 

V této lokalitě to nebyl první případ nálezu nebezpečných pozůstatků z druhé světové války. Tentokrát se kromě leknutí vůbec nic nestalo, ale nikdo neví, jak by na takovýto nález zareagovaly děti….