Památník k oslavě 400letého jubilea je znovu v prodeji

Kniha pokřtěná osmého června, v den oslav povýšení Žďáru na město, se dočkala dotisku.  

První vydání publikace „400let povýšení Žďáru na město 1607-2007“ bylo rozebráno okamžitě, jakmile vešlo do prodeje. Ti, na které se nedostalo, jen lítostivě hleděli na své úspěšnější spoluobčany. Snad ani sami tvůrci knížky, Jaroslav Švoma, Miloslav Lopaur a Stanislav Mikule, nečekali takový úspěch.  

 

 

 

 

 

Ale nakonec se dočkají všichni. Dotisk dokonce překonal první vydání, tedy co se počtu výtisků týče. Pět set sedmdesát kusů už je v prodeji a zájemci je mohou získat v Regionálním muzeu (na Tvrzi) nebo v Informačním turistickém centru (Stará radnice).

 

Cena publikace není nijak závratná, za sto dvacet korun získáte hodnotnou knížku tištěnou na křídovém papíře. Nízkou cenu se podařilo udržet díky dotaci Ministerstva kultury ČR a Fondu Vysočiny, protože výrobní náklady na jeden výtisk jsou téměř dvojnásobné.

 

 

 

 

 

A co všechno lze v publikaci najít? Dějiny Žďáru nad Sázavou v datech, životopis Františka kardinála z Ditrichštejna, nejdůležitější práva a povinnosti žďárských měšťanů, popis žďárského kroje a další a další informace a zajímavosti. Kromě jiného se zde dozvíte, jaká jídla byla typická pro toto město nebo které zdejší příběhy se staly legendou. Celá knížka je doplněna ilustracemi Kamily Dvořákové a fotografiemi Zdeňka Málka.