Sjezdovka na "Harusáku" přivítá první lyžaře až na začátku prosince

Ačkoliv už napadlo sněhu víc než dost, sjezdovka u Nového Města na Moravě zatím v provozu není a ještě tři týdny nebude.

Zahájení letošní sezóny se tak poněkud opozdí, i když Martin tentokrát nezklamal a sníh přinesl. Na vině tedy není počasí, ale novinka, která by měla potěšit všechny milovníky sjezdového lyžování.  

Touto novinkou je nová dvojsedačková lanovka, která zcela nahradí starý vlek. Její délka je podle správce sjezdovky Karla Klapače čtyři sta osmdesát metrů se stometrovým převýšením a pohyblivým nástupním pásem. Za hodinu je schopna dopravit nahoru okolo tisíce čtyř set lyžařů. „V příštích dnech nás čeká kolaudace lanovky, vše musí být v pořádku,“ dodává Karel Klapač.

Sedačková lanovka na Harusově kopci u Nového Města na Moravě je vůbec první svého druhu na Vysočině. Ničím takovým se nemůže pochlubit žádná jiná sjezdovka v širokém dalekém okolí.  A i když

není zbrusu nová, ale převezená z Rakouska, službu zdejším lyžařům určitě udělá.  

 
 

Kromě lanovky je návštěvníkům sjezdovky na Harusově kopci k dispozici i umělé osvětlení pro nerušené lyžování ve večerních hodinách a parkoviště s kapacitou čtyř set vozidel.

A jak to bude vypadat letos s cenami? Ty by měly prozatím zůstat na stejné úrovni jako v loňském roce, časem se však zdražování určitě dočkáme.