Prosinec bude ve znamení vánočních svátků

Vánoce jsou svátky, na které se těší děti i dospělí. A aby jim to čekání lépe uběhlo, jsou pro ně snad ve všech městech připraveny různé zajímavé kulturní akce.

Tak třeba v Novém Městě na Moravě začínají už 30. listopadu koncertní večery, které budou až do 2. prosince probíhat v místním evangelickém kostele. V pátek si můžete přijít od osmnácti hodin poslechnout spirituály v podání mužského vokálního kvarteta Q VOX, sobotní podvečer bude patřit spojení barokní hudby a poezie, které nabízí brněnský komorní soubor  Musica Poetica (také v osmnáct hodin) a naposledy zazní v prostorách evangelického kostela německá duchovní hudba sedmnáctého století, kterou zde v šestnáct hodin představí soubor Harmonia delectabilis.

 

4. prosince pokračují předvánoční akce koncertem skupiny Hradišťan ve velkém sále Kulturního domu. Začátek je v devatenáct hodin.

 

Evangelický kostel bude dějištěm i dalších hudebních představení. 6. prosince zde bude v sedmnáct hodin probíhat Vánoční koncert žáků ZUŠ, Varhanní koncert Vladislava Moravce je připraven na 9. prosince a osmnáctou hodinu a CAMERATA BRUNAE přijde s koncertem vážné hudby o tři dny později a v tutéž hodinu. Vánoční koncert pěveckého sboru gymnázia začne v osmnáct hodin 19. prosince a přímo na Štědrý den je nachystán dětský muzikál s názvem „Aby nás nezahanbili osel, vůl a kráva“. Začíná v patnáct hodin.

 

16. prosinec bude v Novém Městě na Moravě patřit vínu a cimbálové muzice. Kulturní dům přijme v šestnáct hodin všechny fanoušky této lákavé kombinace.

 

No a nesmíme zapomenout na jednu z hlavních a tradičních předvánočních akcí. Vánoční jarmark proběhne v pátek, 14. prosince na Vratislavově náměstí.  Jeho součástí bude i slavnostní rozsvícení vánočního stromu, ukázka lidových řemesel a prodej řemeslných výrobků. Zapomenutý čert pomůže dětem opéct párky na otevřeném ohni a očekávat můžete i spoustu dalších, vánočních překvapení.