Ježíškův pošťák přijme přání od dětí

Dopis Ježíškovi píše snad každé malé dítě. Jsou v něm nejtajnější přání a tužby a děti pak s napětím čekají, jestli budou splněny.

Jak ale Ježíškovi dopis doručit? Většinou jej ratolesti nechají za oknem a on si ho vyzvedne. Ale aby měly větší jistotu, že se dostane do správných rukou, bude lépe dopis osobně předat přímo panu pošťákovi v Ježíškově poště.

 

Jestliže nevíte, kde takovou kouzelnou poštu hledat, pak se určitě vydejte v sobotu, osmého prosince, do Bystřice nad Pernštejnem. Tam totiž naleznete přesně to, co hledáte. Od čtrnácti hodin bude v budově muzea Ježíškův pošťák přebírat dopisy od dětí.  Na všech dopisech ale musí být zpáteční adresa, to aby Ježíšek věděl, kam dárky na Štědrý den doručit. (Samozřejmě, že dopisy poputují na adresu rodičů, kteří už sami splní vysněná dětská přání).

 

Kromě vánoční pošty se děti mohou těšit na vyhlášení vítěze výtvarné soutěže „O nejkrásnější vánoční stromeček“. Výherci obdrží hodnotné ceny přímo z rukou starosty města. Další zpestření na sebe nenechá dlouho čekat. V podání žáků bystřických škol přijde na řadu pásmo tanců, písní a koled.

 

Nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, babičky, dědy, tetičky a strýčky budou ve výstavní místnosti předváděna tradiční řemesla s možností vyzkoušet si vlastníma rukama zvládnout některou ze zajímavých starých technik. Takové zdobení vánočních perníčků si určitě nechá ujít jen málokdo. A děti nepřijdou ani o divadlo. Příběh inspirovaný vánočními svátky chystají právě na tento slavnostní den žáci bystřického hudebně dramatického kroužku.

 

No a od rána až do večera bude na bystřickém Masarykově náměstí probíhat tradiční jarmark, tentokrát jak jinak než s vánoční tématikou. Zlatý hřeb dne je připraven na hodinu sedmnáctou. Za zvuků slavnostní famfáry se rozsvítí vánoční stromek i sváteční výzdoba. Celé náměstí se tak zahalí do slavnostního šatu, jenž obléká pouze jednou v roce a ve kterém bude očekávat příchod Štědrého dne.