Dopravní omezení v průběhu závodů Zlatá lyže. Vysočina

Stejně jako v minulých letech, i letos přinese Zlatá lyže některá dopravní omezení.        

Jde hlavně o uzavření silnice z Nového Města na Moravě směrem na Vlachovice a Tři Studně. Uzávěra bude začínat u zastávky autobusu u novoměstské nemocnice a končit u obce Vlachovice. Tato cesta bude uvolněna pouze pro akreditované, tedy organizační výbor, pozvané hosty a novináře.


Dopravní omezení se dotkne především místních občanů a to hlavně obyvatel Vlachovic a Tří Studní. Jakým způsobem budou tuto situaci řešit, na to odpověděl jeden z organizátorů, Petr Honzl. „Jednáme samozřejmě se starosty jak Vlachovic, tak Třech Studní. A stejně jako v minulosti, i letos jim vyhovíme, budou mít k dispozici nějaké ty volné vjezdy na oba dva dny závodu. Jedná se o 28. a 29. prosince, což je pátek a sobota, takže v tom nevidíme velký problém. Závody začínají v pátek ve dvanáct hodin a v sobotu až ve dvě hodiny, do té doby si mohou zajet nakoupit a než závody začnou a silnice se uzavře, budou už většinou zpátky.“


S další komplikovanou dopravní situací budou muset počítat i občané a návštěvníci Nového Města na Moravě. Tiskové a informační středisko bude v letošním roce trochu jinde, než v letech minulých. Dříve se vše odehrávalo v areálu hotelu SKI, letos bude hlavním stanem Kulturní dům Nové Město na Moravě. Lze tedy předpokládat, že v době závodu bude jak průjezd Novým Městem, tak i parkování u místního „kulturáku“ poněkud obtížnější a bude potřeba dbát zvýšené pozornosti.