Ve čtvrtek začne veletrh cestovního ruchu RegionTour

Jeden z největších veletrhů zaměřených na cestovní ruch se bude konat na brněnském výstavišti od čtvrtku 10. ledna do neděle 13. ledna.

A stejně jako i v minulých letech, i letos tady bude mít svůj stánek kraj Vysočina. Kromě jiného zde bude představena nová organizace cestovního ruchu Vysočiny Tourism, která svou činnost zahájila na začátku tohoto roku.

Informace o vlastních aktivitách v oblasti turistického ruchu představí na brněnském výstavišti i města Žďár nad Sázavou, Třebíč, Telč, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Chotěboř, Třešť, Jemnice, Moravské Budějovice, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí.

Jaké nové podněty a lákadla připravilo pro turisty město Bystřice nad Pernštejnem, o tom informoval zaměstnanec místního informačního centra Hynek Jurman:

 „Město Bystřice nad Pernštejnem se tohoto veletrhu účastní potřetí. Poprvé jsme ještě neměli moc materiálů, horko těžko jsme sbírali staré letáky, ve kterých byly i nějaké nepřesnosti. Vloni už jsme představili materiály nové a letos v tom pokračujeme. Budeme zde prezentovat naše nové projekty, jako je například projekt „S Vodomilem Zubří zemí“, pak další nazvaný „Za poznáním Zubří země“. Ten vznikl ve spolupráci s mikroregionem Bystřicko. Vydali jsme nové, zajímavé pohlednice, na kterých jsou vyobrazeny i znaky všech obcí mikroregionu.

Další věc, kterou bychom chtěli na veletrhu představit, se jmenuje „Sedm divů Bystřicka“. V našem propagačním letáku je zatím představeno jenom prvních pět atraktivit, ale chtěli bychom jich postupně prezentovat dvacet až třicet. Navrhovat tyto lokality a hlasovat pro ně budou moci všichni turisté i občané Bystřicka. Kupón, který je nutné vyplnit, je možné nalézt na internetových stránkách města nebo na informačním centru.“

Ani Nové Město na Moravě nezůstane pozadu. Jaroslava Michalcová ze zdejšího informačního centra se veletrhu cestovního ruchu také zúčastní.

 „Nové Město na Moravě se na veletrhu RegionTour bude prezentovat v rámci stánku kraje Vysočina. Budeme tam po celou dobu, to znamená čtyři dny a jsme připraveni odpovídat na všetečné turistické dotazy. S sebou přivezeme jak starší věci, tak i nové propagační materiály, zajímavosti pro letní turistiku, zajímavosti z okolí Nového Města na Moravě, prostě všechno, za čím se může návštěvník Novoměstska vypravit. Budeme mít s sebou i úplně novou skládačku o městě a okolí, ve které je možno nalézt nejen základní údaje o Novém Městě na Moravě a jeho historii, ale i informace o významných osobnostech, stavebních památkách, památných stromech, sportovních aktivitách a další a další zajímavosti. Kromě toho máme pro návštěvníky stánku kraje Vysočina připravenu komplexní nabídku ubytování v mikroregionu Novoměstsko.“