Za knihou do knihovny

Městská knihovna v Bystřici nad Pernštejnem se, stejně jako mnohé jiné, přidala k celorepublikovému projektu „Celé Česko čte dětem“. 

Hlasitá četba a čtení knih vůbec je pro děti velice důležité. Rozvíjí fantazii a obrazotvornost, rozmnožuje slovní zásobu a v neposlední řadě dítě obohacuje o další vědomosti a nová poznání.

 

A kam jinam chodit za knihou než do knihovny. Proto se i bystřická knihovna přidala k této kampani se svou vlastní akcí. V úterý proběhla její první část. Zúčastnil se jí i bystřický starosta Karel Pačiska, který spolu s brněnskou spisovatelkou Věrou Řeháčkovou přečetl dětem úryvek ze své oblíbené knížky. „Já jsem si připravil pro děti knížku Neználek ve Slunečním městě. Trochu jsem ji musel poslepovat, ale myslím si, že se dětem bude líbit stejně, jako kdysi mě,“ řekl ještě před akcí Karel Pačiska.

 

Spisovatelka Věra Řeháčková je autorkou více než padesáti knih pro děti a dospělé a kromě čtení dětem v knihovně absolvovala v Bystřici nad Pernštejnem i besedy pro žáky čtvrtých tříd.

 

Pokračování celé akce se chystá na čtvrtek, kdy v šestnáct hodin přivítají v budově Městské knihovny brněnského herce Erika Parduse, mnohým známějšího spíše pod jménem „strážmistr Zahálka“ z oblíbených Četnických humoresek. I on přečte dětem kousek textu ze své oblíbené knížky a zbude i čas na povídání o natáčení seriálu a o strastech a radostech herecké práce.   

 

Vysočina,  Bystřice nad Pernštejnem