Fotografové amatéři pozor!

Fotografové amatéři pozor!

Je váš fotoaparát vaším nerozlučným kamarádem? Skrývá váš archiv spoustu unikátních snímků, se kterými byste se rádi pochlubili ostatním? Pak máte šanci.

Nabízíme vám hned dvě pozvánky k účasti na fotografické soutěži. První z nich je pod patronátem kraje Vysočina a je zaměřena na zimní krásy tohoto kraje. Fotografií se zimní tematikou máte ve svých sbírkách určitě spoustu. Musíte ale vybrat pouze sedm z nich a to nejpozději do 31. března. Digitální fotografie lze odeslat na e-mailovou adresu fotosoutez@kr-vysocina.cz a doplnit údaji o autorovi a místě, kde byla pořízena. Naopak klasickou fotografii musíte odeslat na adresu Vysočina Tourism, příspěvková organizace, Žižkova 16, 586 01 Jihlava. Obálku je nutné označit heslem „FOTOSOUTĚŽ“ a k fotografiím připojit jméno a příjmení, e-mail, telefon, místo, kde byla fotografie pořízena a soutěžní kategorii.

 

A co můžete vyhrát? Ceny jsou opravdu lákavé, vždyť vítězná fotografie přinese svému autorovi víkendový pobyt pro dvě osoby (kde jinde, než na Vysočině). Druhou cenou je počítač na kolo a třetí místo bude odměněno turistickým vařičem.

 
 

 
 

 

Druhou fotografickou soutěž pořádá obec Březiny a ta potrvá až do 30. června.  Je to již její druhý ročník a jsou vyhlášena hned dvě témata. Jedním z nich je „Vysočina jak ji vidím já“ a druhé nese název „Tisíc tváří stromů Vysočiny“.

 
 

 
 

 

Podmínky soutěže jsou následující. Není rozhodující, zda je fotografie barevná či černobílá. Minimální formát 13 x 18 cm. Každá fotografie musí být na zadní straně označena následujícími údaji. Název práce, místo, odkud záběr pochází, jméno autora a jeho věk, adresa, telefon popř. e-mail autora. Pro digitální fotografie je nutno tyto informace uvést v doprovodném souboru typu „txt“ nebo „doc“, variantně tyto informace může obsahovat EXIF fotografie. Z digitálních fotoaparátů je nutné dodat i data a to ve formátu JPG nebo RAW v maximálním rozměru a kvalitě. Fotografie je nutné vypálit na CD nebo DVD nosič. Maximální počet fotografií od jednoho autora je deset snímků. Je ovšem možné zaslat i seriál fotografií do dvanácti snímků, který je pak považován za jednu fotografii. Zásilku musíte označit slovem „FOTO“, zpáteční adresou a odeslat na následující adresu.  Pavel Říha, Nádražní 325/14, 568 02 Svitavy.

 

Organizátoři slibují odměnu pro vítězné fotografie ve formě čestných uznání a drobných věcných cen.

 

Vysočina,  Nové Město na Moravě