Fotografové amatéři pozor!

Je váš fotoaparát vaším nerozlučným kamarádem? Skrývá váš archiv spoustu unikátních snímků, se kterými byste se rádi pochlubili ostatním? Pak máte šanci.

Nabízíme vám hned dvě pozvánky k účasti na fotografické soutěži. První z nich je pod patronátem kraje Vysočina a je zaměřena na zimní krásy tohoto kraje. Fotografií se zimní tematikou máte ve svých sbírkách určitě spoustu. Musíte ale vybrat pouze sedm z nich a to nejpozději do 31. března. Digitální fotografie lze odeslat na e-mailovou adresu fotosoutez@kr-vysocina.cz a doplnit údaji o autorovi a místě, kde byla pořízena. Naopak klasickou fotografii musíte odeslat na adresu Vysočina Tourism, příspěvková organizace, Žižkova 16, 586 01 Jihlava. Obálku je nutné označit heslem „FOTOSOUTĚŽ“ a k fotografiím připojit jméno a příjmení, e-mail, telefon, místo, kde byla fotografie pořízena a soutěžní kategorii.

 

A co můžete vyhrát? Ceny jsou opravdu lákavé, vždyť vítězná fotografie přinese svému autorovi víkendový pobyt pro dvě osoby (kde jinde, než na Vysočině). Druhou cenou je počítač na kolo a třetí místo bude odměněno turistickým vařičem.

 
 

 
 

 

Druhou fotografickou soutěž pořádá obec Březiny a ta potrvá až do 30. června.  Je to již její druhý ročník a jsou vyhlášena hned dvě témata. Jedním z nich je „Vysočina jak ji vidím já“ a druhé nese název „Tisíc tváří stromů Vysočiny“.

 
 

 
 

 

Podmínky soutěže jsou následující. Není rozhodující, zda je fotografie barevná či černobílá. Minimální formát 13 x 18 cm. Každá fotografie musí být na zadní straně označena následujícími údaji. Název práce, místo, odkud záběr pochází, jméno autora a jeho věk, adresa, telefon popř. e-mail autora. Pro digitální fotografie je nutno tyto informace uvést v doprovodném souboru typu „txt“ nebo „doc“, variantně tyto informace může obsahovat EXIF fotografie. Z digitálních fotoaparátů je nutné dodat i data a to ve formátu JPG nebo RAW v maximálním rozměru a kvalitě. Fotografie je nutné vypálit na CD nebo DVD nosič. Maximální počet fotografií od jednoho autora je deset snímků. Je ovšem možné zaslat i seriál fotografií do dvanácti snímků, který je pak považován za jednu fotografii. Zásilku musíte označit slovem „FOTO“, zpáteční adresou a odeslat na následující adresu.  Pavel Říha, Nádražní 325/14, 568 02 Svitavy.

 

Organizátoři slibují odměnu pro vítězné fotografie ve formě čestných uznání a drobných věcných cen.

 

Vysočina,  Nové Město na Moravě