Kam o Velikonocích? Podél vody!

Představili jsme velikonoční akce, napsali o velikonočních zvycích, pozvali na velikonoční výlet do Hlinska a tak by to ještě chtělo nějakou vycházku do přírody, která by měla také velikonoční tématiku. Na velké výlety to sice ještě není, protože sněhu a bláta je stále dost, ale nějakou vycházku do jarní přírody by to jistě chtělo.

Co může být v přírodě lepším symbolem Velikonoc a jara než malé rozvodněné potůčky zurčící po loukách se zbytky sněhu, mezi kterými již raší první zeleň a nad nimiž se sklání první pučící kočičky?

Tento tip na výlet nás nepovede na žádné konkrétní místo. Je jen návodem kam se vydat a fotogalerie inspirací pro vycházku s otevřenýma očima.

Obujte proto boty vhodné pro sníh a bláto a vydejte se podél potůčku. Věřím, že budete překvapeni stejně jako já, když jsem pozoroval v místech, kde v létě voda sotva teče, co nyní vytváří, jak kontrastuje se zbytky sněhu a jak všude doslova křičí život. Jen snad své pejsky nechte doma nebo je mějte opravdu u nohy –všude kolem začíná hnízdění a ptačí námluvy jsou v plném proudy a bylo by od nás nehezké přitom malé opeřence rušit.

A pokud by jste snad měli problém nějaký vhodný potok najít, prozradím, že jsem se s fotoaparátem vydal proti proudu bezejmenného potůčku, který vytéká z rybníka Kněžovec v Maršovicích u Nového Města na Moravě.

Interaktivní mapa oblasti
Fotogalerie k článku