Via Ferraty u Vírské přehrady jsou místem, kde si přijde na své každý milovník přírody a adrenalinových sportů. Vybudované ferraty se nachází poblíž Bystřice nad Pernštejnem v obci Vír. Lezci se zde mohou kochat výhledy do údolí řeky Svratky a na hráz nádrže Vír. Lezení není příliš náročné, jedná se o lezecké trasy v kategorii B-C. Díky tomu si můžete s klidem vychutnávat okolní přírodu a zkusit si vylézt např. útvary Velká věž či Jezerní stěna.      
 

Souvisejicí turistické cíle

GPS souřadnice Via Ferraty
GPS Souřadnice
N 49.5619202, E 16.3096466
Nadmořská výška Via Ferraty
Nadmořská výška
424 m.n.m

Ledopád v sobotu uvítá první lezce

Sport 11.1.2024

Na ledové stěně u Víru finišují poslední přípravy na sobotní zahájení ledolezení. Od deváté hodiny ranní se v prvním víkendovém dni lezcům „otevře" vírský ledopád. Ke slovu se tak konečně dostanou cepíny a mačky.

Z Víru do Víru přes přehradu okolo pozůstatků někdejší betonárky

Tip na víkend Jednodenní výlet 6.4.2022

Chcete-li si užít příjemnou procházku s jedinečnými výhledy, pak se vydejte do Víru na Bystřicku. Vaše cesta může začít třeba pod Rossiho skálou, která je jasně označená českou vlajkou třepotající se na vrcholu skaliska. Povede vás poněkud jiná značka, než na jakou jsou běžní turisté zvyklí – bílá tečka ohraničená dvěma kruhy, červeným a bílým.

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
úterý
23 °C
22 °C
19 °C
Zítra
středa
19 °C
19 °C
19 °C
Pozítří
čtvrtek
21 °C
21 °C
16 °C

Znak Víru
Obec Vír leží v okrese Žďár nad Sázavou v nadmořské výšce 386 n.m. .