Samoobslužné občerstvení Pod Lominkou je klidné místo, kde si mohou turisté odpočinout a osvěžit se nápoji. Také si zde mohou koupit něco dobrého na zub. Samoobslužný box se nachází zakopaný v zemi. Lominka má 3 majitele a sídlí mezi poli. Najdeme zde kus lesa, který se pyšná vzrostlými smrky. Samoobslužné občerstvení Pod Lominkou pak spadá pod obec Javorek. Zde se koná řada zajímavých akcí. Turisté pak mohou navštívit i blízkou skalní vyhlídku s názvem Prosička.

Aktuální stav
Aktuální stav
V provozu
GPS souřadnice Samoobslužné občersvení Pod Lominkou
GPS Souřadnice
N 49.6506577, E 16.1796837
Nadmořská výška Samoobslužné občersvení Pod Lominkou
Nadmořská výška
636 m.n.m

Výhledy i občerstvení. Kdo si vyšlápne, může si dopřát dvojí potěšení

Turistika 25.4.2023

Lesní bary jsou ve Žďárských vrších čím dál více oblíbené. Slibují nejen občerstvení, které je příjemné zvláště v letním parnu, ale také úžasné výhledy do krajiny. Ať už přímo z místa, kde se nacházejí, nebo z nejbližšího okolí.

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
pondělí
22 °C
21 °C
22 °C
Zítra
úterý
24 °C
24 °C
18 °C
Pozítří
středa
20 °C
16 °C
17 °C

Znak Javorku
Obec Javorek je obec v okrese Žďár nad Sázavou, Kraj Vysočina. Javorek ležící v nadmořské výšce 590 m.n.m. na modré turistické značce v CHKO Žďárské vrchy. V obci se dochovala řada roubených i zděných stavení, která jsou dokladem tradiční lidové architektury v kraji. Mezi nejhodnotnější objekty patří bývalá rychta čp. 22 s mansardovou střechou. Nad rychtou stojí pozoruhodná kruhová stavba, která sloužila jako sušírna a tírna lnu. U rychty také stojí dřevěná roubená zvonička s vyřezávanou věžičkou krytou šindelem. Zvonička pochází z 19. století. Na návsi u rybníka je balvan s plastikou Jana Husa od Julia Pelikána z roku 1920.