Prosička, v některých zdrojích uváděna jako Prosíčka. Je přírodní oblast ležící na modré turistické cestě mezi Javorkem a Jimramovem.

Od roku 1988 se jedná o přírodní památku. V oblasti se vyskytují chránění živočichové a ohrožené druhy rostlin. Chráněn je i samotný skalní útvar, z toho důvodu je lezení v oblasti zakázáno.  

Nejvyšší vrchol Prosičky s dřevěným křížem je ve výšce 740 m. n. m s krásným rozhled do celého okolí, především do oblasti Jimramova a Poličky.

Cesta na skalnatý hřeben je opatřena schody a lanovým zábradlím. Velice dobře zajištěno i pro méně zkušené turisty.

Zdroje: mapy.cz, AOPK ČR
 

GPS souřadnice Prosička (Prosíčka)
GPS Souřadnice
N 49.6438255, E 16.1975479
Nadmořská výška Prosička (Prosíčka)
Nadmořská výška
726 m.n.m
Lezení je v oblasti celoročně zakázáno.
Po modré turistické značce z obce Jimramov nebo Javorek.

Předpověd počasí

Dopoledne Odpoledne Večer
Dnes
úterý
14 °C
12 °C
15 °C
Zítra
středa
17 °C
17 °C
17 °C
Pozítří
čtvrtek
18 °C
18 °C
15 °C

Znak Jimramova
Jimramov (starším názvem Ingramycz, Gymramow, Ingrowitz) je městys rozkládající se po obou stranách historické zemské hranice Čech a Moravy, 14 km severovýchodně od Nového Města na Moravě v okrese Žďár nad Sázavou, kraj Vysočina. Jimramov leží na žluté, červené a modré turistické značce v CHKO Žďárské vrchy, 500 m n.m. Historické jádro městyse je městskou památkovou zónou. Jimramovu se také přezdívá „Meran Vysočiny“. Jeho malebné prostředí často využívají filmové štáby. Uprostřed náměstí stojí bývalá škola z roku 1801. Dnes je zde Výstavní síň U Sv. Jana a Síň rodáků. Mezi vystavovanými exponáty je i loutkový výjev Broučci od Jiřího Trnky. V blízkosti obce je zalesněný vrch Prosička (739 m) se skalními bloky a balvanovými sutěmi. Z vrcholových skalisek je nádherný výhled k Jimramovu a do údolí Fryšávky.